Kelle Paça Çorbası Faydaları Nelerdir

Kelle Paça Çorbası Faydaları Nelerdir

Kelle Paça Çorbası Faydaları Nelerdir

Kelle paça çorbası terbiyesi Meşhur Köfteci Hacı Bekir’de dananın kaynatılmış ilik kemiği suyu ile kelleyi aynı suya alarak 3 ile 3,5 saat arası kendi aromasıyla dışarıdan su ekleme yapılmadan kaynatılmaktadır.

Kellepaça çorbası bilindiği üzere kelle ve paça çorbalarının ayrı olarak değil de tek kazan içerisinde pişmesiyle meydana gelen çorbanın adıdır. Kelle çorbası koyunun kafatası ve yanak etlerinin ağır olarak bir kazan içerisinde pişmesiyle meydana gelir. Bu süreçte kesinlikle dışarıdan su eklenmez. Kendi suyu ve buharıyla ağır ağır pişen kelle paça çorbası gerçek anlamda vücuda ve bedene tesir etmektedir. Bu çorba; tarihten beri süre gelen Asya kökenli Türkmen boylarının ortak kültürü olmakla beraber, Anadolu’ya yerleştikten sonra keşkek, tirit ve çemen gibi iç Anadolu yöresinin yemek kültürünün tüm Türkiye’ye yayılıp herkes tarafından benimsenmiş halidir.

Kelle Paça Çorbası Meşhur Köfteci Hacı Bekir’de Nasıl Mı Yapılıyor?

Kelle paça çorbası terbiyesi Meşhur Köfteci Hacı Bekir’de dananın kaynatılmış ilik kemiği suyu ile kelleyi aynı suya alarak 3 ile 3,5 saat arası kendi aromasıyla dışarıdan su ekleme yapılmadan kaynatılmaktadır. Terbiye ve bekleme süresinin ardından sizlere servis ediyoruz.

Peki Kelle Paça Çorbası’nın Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Öncelikle bilmek gerekir ki KOLLAJEN maddesi yalnızca paçadaki ve tavuktaki kemik suyunda bulunmaktadır. Kollajen ise, kanser hastalarının kemoterapi sürecindeki vücutlarındaki kollajen deformesini tekrar yenilemektedir. Bundan dolayı kelle paça çorbası kanser hastalarını tedavi niteliktedir. Günümüzde çok fazla teknolojik aletlerle iç içe olmamızdan kaynaklanan vücuttaki radyasyon birikimi için birebir besleyici ve onarıcı niteliktedir kelle paça çorbası.

Soğuk algınlığına ne iyi gelir diye düşünüyorsanız, Omega-3 bakımından da aşırı zengin olan bu çorba, kış mevsiminin vazgeçilmezidir. Soğuk algınlıklarına karşı birebir bedeni korur niteliktedir. Köfteci Hacı Bekir’de özel harmanlanan Kelle Paça Çorbası içmek için elinizi çabuk tutun, her gün saat 07:00 ile 12:00 arasında kelle paça çorbamız sizlerle!