Sakarya'nın Meşhur Tatlıları Nelerdir?

Sakarya'nın Meşhur Tatlıları Nelerdir?

Asla Hayır Diyemediğimiz Bağımlılık Yaratan Geleneksel Tatlılar, Tatlılarımız

Tatlı konusunda bu topraklar bölgenin en bereketli coğrafyalarının başında geliyor. Boğazına ve damak tadına düşkün bir halk olarak bu toplumun ortaya çıkardığı yemek kültürü hemen tüm dünya tarafından biliniyor. Çeşitlilik ve lezzet açısından dünyada ilk beşte yer alan Türk mutfağı, tatlılar konusunda da haliyle oldukça iddialı. Biz de geleneksel Türk tatlılarını unutulmaz kılmak adına kendi reçetelerimizle hazırlayıp sizlere sunmaya özen gösteriyoruz. 
 Sakarya’nın meşhur restoranı olarak yöresel lezzetlerimizi büyük bir titizlik ve bağlılıkla sizlerle buluşturmak için çalışıyoruz. Sakarya denince Köfteci Hacı Bekir kadar meşhur olan kabakları özenle seçiyor ve onlardan akıllara durgunluk verecek kadar lezzetli ve efsane kabak tatlıları yapıyoruz. Kabak tatlısı nerede yenir diye sorarsanız başka bir seçenek olmaksızın yalnızca Köfteci Hacı Bekir’i söylemek mümkün. Manda kaymaklı, tahinli ve cevizli meşhur kabak tatlımız en sevilen lezzetlerimizde birincilik için yarışıyor.

Adapazarı'nın Meşhur Geleneksel Lezzetleri 

 Köfteci Hacı Bekir’in meşhur ıslama köftesini yedikten sonra çayınızla beraber nefis bir tatlı yemek isterseniz Taraklı ceviziyle son derece lezzetli tel kadayıfımızı ya da manda kaymaklı peynir tatlımızla tatlı ve unutulmaz bir final yapmanızı öneririz. Daha hafif tatlardan yanaysanız manda sütüyle hazırlanan ve Taraklı ceviziyle taçlandırılmış sütlacımız da damağınızda iz bırakmaya hazır. Tatlı seçiminiz her ne olursa olsun Sakarya’nın meşhur restoranı Köfteci Hacı Bekir olarak tüm geleneksel tatlılarımızı sizlerin beğenisine sunarak hafızalarınızda ve damaklarınızda yer edinmek için burdayız.